Automatizované testování medicínské aplikace (Selenium,C#)

Pro zákazníka v oblasti zdravotnictví vyvíjíme aplikaci pro celosvětový sběr a zpracování důležitých dat o aktuálním zdravotním stavu pacientů s implantovaným kardiostimulátorem. Bez nadsázky, těmto pacientům může aplikace pomoci zachránit život a nebo zlepšit jeho kvalitu.
Jedná se o kritickou aplikaci, u které je testování klíčovou součástí vývoje.

Co u nás tester medicínských aplikací dělá?

  • Aplikace tohoto typu již řadu let existuje a nyní vyvíjíme její novou generaci. Máme proto dobrou znalost požadovaných funkcionalit. Pro testování vyvíjíme i vlastní testovací framework, který následně využíváme.
  • Testování se snažíme co nejvíce automatizovat. Aplikace běží ve webovém prohlížeči a pro automatizované testy využíváme Selenium a C#. Jako podklad pro testování nám většinou slouží technická specifikace řešení dodaná klientem, u nás následně definujeme testovací scénáře nebo celé testovací strategie. Při testování aplikujeme principy Behavior-driven development a podporujeme úzkou spolupráci testerů a vývojářů.
  • Při vývoji spolupracujeme se specialisty našeho zákazníka v USA, část vývojářů je také v Asii. I proto je nutná slušná znalost anglického jazyka a v některých případech také časová flexibilita pro telekonference.
  • Na tomto projektu pracují již nyní v CertiConu desítky lidí na pobočkách v Praze, Ostravě a Olomouci a jádro vývojového a testerského týmu tvoříme i v Plzni!